ETS 2 & ATS’ ye Steam WORKSHOP Geliyor

ETS 2 & ATS’ ye Steam WORKSHOP Geliyor

496 Kez
0

workshop_4

Evet  www.kamyonyama.com ziyaretçileri ve Ets2/Ats severler Uzun süredir beklenen özelliğe sayılı günler kaldı.

aşağıda verdiğimiz bilgiler başkabir siteden alınmıştır.

ets2_workshop

Steam WORKSHOP (Atölye Desteği) Geliyor! (Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator)

Yeni bir dönem başlıyor… SCS Software, Steam Workshop desteğini resmi olarak duyurdu ve bilgi verdi.

SCS Software, Euro Truck Simulator 2’nin 1.23 ve American Truck Simulator 1.1 güncellemesi üzerinde çalıştığıını bugün tekrar blog yazısıyla açıklaıd. Birçok büyük özelliği geleceği bu güncellemelerde en önemli Steam Workshop/Atölye desteği. Bu özellik gerçekten uzun süredir bekleniyor.

Workshop şu anda sınırlı şekilde test ediliyor. Bazı testerlar kendi modlarını eklemiş durumda.

ets2_workshop (1)

Her iki oyun için de açık betada test etmenin mümkün olacağını belirten ekip çok yakında ETS 2 ve ATS oyuncularına güncellemeyle bu özellikleri sunacak.

Steam Workshop sistemi kullanım kolaylılığı nedeniyle büyüleyicidir. Mod seçmek için sadece Subscribe/Abone Ol butonuna basmanız otomatik olarak indirilip kurulması mümkün. İnen mod otomatik olarak oyun içinde mod yöneticisinden görünüyor. Steam istemcisi sayesinde otomatik güncellemeler yapılabiliyor. Mod üzerinde yapılan değişiklikler yeni sürümüyle birlikte kullanıcılara sunuluyor. Eğer bilgisayarlar arasında geçiş yapmak gerekirse bunları yedeklemeden devam edebilirsiniz. Kurduğunuzda abone olduğunu modlar otomatik olarak iner ve oyuna eklenir.

Her oyuncu herhangi bir modu oylayabilir. Çok yüksek kaliteli modlar hızlıca zirveye yükselir. Modların sıralamasını rütbesine, popülaritesine göre sıralabiliyorsunuz.

Mod yapımcıları için

Modlama için SCS Workshop Uploader programını ücretsiz bir şekilde indireceksiniz. Bu Steam uygulaması tamamen bağımsızdır. SCS ekibi tarafından bu iş için yaratılmıştır.

scs_workshop_uploader

Yükleme aracı yanı sıra SCS ekibi kendi Wiki sistemini oluşturmaya başlamış durumda.

scs_wiki

Bu platformun hedefi SCS oyunlarının modlamasıyla ilgili tüm bilgilere yer vermek. SCS’nin tüm resmi modlama araçlarını kapsayan bir kaynağı olmalıdır. Buradaki dökümanlar, eğitimler sayesinde örnek olarak yeni bir modu kolayca yeni oyun sürümüne nasıl adapte edebileceğinizi öğrenebileceksiniz. Vikipedi sistemi SCS’nin oyun motoru değişiklikleri ve yapılandırmalarıyla ilgili gerekli bilgileri sağlayacaktır.

Bu aşamaya gelmeden önce büyük ihtimalle birkaç haftaya daha ihtiyaçları var. Fakat SCS ekibi ETS 2 ve ATS için yeni mod desteğin örneğini yaklaşan açık betada gösterecek 

İşte :) Atölye desteğiyle modlama tamamiyle değişiyor. Artık çöp sitelerden, bağlantılar, gereksiz virüslü reklamlardan tamamiyle kurtulacağız. SCS Software tıpkı diğer büyük oyun yapımcıları gibi kendi modlama araçlarını kendi Wiki sistemini kuruyor ve geliştiriyor.

Bir kaç hafta sonra başlayacak olan açık beta ile yeni bir döneme gireceğiz. Takipte kalın! :)

ETS 2 Mod Nasıl Yüklenir ?

1-) İndirdiğiniz Dosya RAR ise Winrar Programı ile çıkartın. / Zip veya SCS uzantılı ile 2. Adıma geçebilirsiniz.
2-) Zip-SCS uzantılı dosyayı Belgelerim > Euro Truck Simulator 2 > Mod Klasörüne Atın. Sonra 3. adıma geçebilirsiniz.
3-) Oyunun Masaüstündeki Simgesine çift tıklayıp oyunu çalıştırın. Daha sonra Profil seçme ekranı geldiğinde Devam ET yerine Düzenleye Tıklayın.
4-) Açılan bölümde Sağ kısımda Mod klasöründe olan Dosyalar listelenir, onun yanındaki kutucuğa işaret koyup Hemen altta bulunan Uygulaya basın.
5-) Daha sonra tekrar Profil seçme ekranına dönecektir bu ekranda devam ete tıklayıp başlayabilirsiniz.
6-) İyi Oyunlar

PAYLAŞ
ETS 2 ile tanışana kadar bilgisayar oyunlarıyla pek ilgilenmeyen biriyken şimdi amatör olarak çeşitli modlar hazırlayor ve sizlerin keyifli ve renkli bir oyun oynamanızı sağlamak adına iyi oyunlar ve bol kazançlar diliyorum

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK