American Truck Simulator Ön İnceleme

Kamyon oyunlarını sevdiğimi hep söylerim. Yıllarca bilgisayar kullanan biri olarak , Hard Truck ile başlayan bu tür oyunlara bağımlılığım son zamanlarda Euro Truck Simulator 2 ile ne kadar gerçekçi bir sürüş keyfi verdiğini hissettiğim için aşırı derecede arttı.

Issız Yollarda Saatlerce Tır Sürmek...

Issız Yollarda Saatlerce Tır Sürmek…

American Truck Simulator ile efsanenin başladığı kıtaya geri dönüyoruz. Haulin gibi , Amerika kıtasında geçen harika kamyon ve tır simülasyonlarının yerini şu sıralar çıkış tarihi yaklaşan American Truck simulator alacak gibi. Oyunun grafik ve oyun motoru paylaştığımız resimler ve videolardan da belli olduğu gibi Euro Truck Simulator 2 ‘nin motoru ile aynı. Aslında oyun, Euro Truck Simulator 2 ‘nin Amerika kıtasında ve tamamen Amerikan tırlarını konu alarak Amerikan şehirlerini birbirine bağlayan devasa uzunluktaki yollarda geçecek.

american_truck_simulator_modern_sehirler

Sonra Modern Şehirlerde Teslimat Sonrası Bir Kahve Molası Vermek..

Bir zamanların Prism3d motorunun yerini şu sıralar yeni motor alsada oyun oynanış bakımından halen ilk günkü keyfini veriyor insana. Euro Truck Simulator 2 de karşımıza ne çıktıysa hepsi oyunda mevcut. Son güncellemelerle daha akıllı bir yapıya sahip olan Ai sistemininde yine American Truck Simulator’de olacağını düşünüyorum. Ayarlanabilir aynalar , yan camdan kafayı çıkartıp arkayı kolaçan edebilme bütün serinin sahip olduğu modifiye ve aksesuar takma işlemlerinin dahada gelişmiş bir şekilde oyunda olacağına inanıyorum.

american_truck_simulator_okyanus

Yada Büyük Okyanusun kıyısında mola vermek..

Çöllerin ortasından geçen ve binlerce mil uzunluğuna ulaşan tek şeritli dar ve ıssız yollarda saatlerce seyredeceğiz aracımızla. Biz seyir halindeyken onlarca şehir geçeceğiz onlarca araç solluyacağız ve güneş ile ayın yer değiştireceğine şahit olacağız. Aynı zamanda yine ticaretin kalbi olarakta bilinen ve dünyanın en güçlü ekonomisine sahip olan bölgede şehir şehir yüklerimizi ulaştırıp bizde bir nakliyat firması kuracağız ve bu firmamızı olabildiğince büyük bir araç filosuna ve garaj ağına ulaştıracağız. Yani kısaca oyunda firma sistemi olmazsa olmazlarımızdan birisi olacak.

american_truck_simulator_agirlikkontrol

Tırımızın Ağırlığını Kontrol edelim Maliye Tepemize Binmesin 🙂

Kaliforniya eyaletini başlangıç bölgesi olarak ele alan SCSSoft , diğer eyaletleride ilerleyen zamanlarda haritaya dahil edecek. Euro Truck Simulator 2 ‘de ki gibi DLC sistemiyle hep para kazanacak hemde oyuncularına oyunun çıkış tarihini kısa tutup sürekli güncel bir oyun sunacak. Bu maliyetli olsada aslında bizim için yapıldığınıda unutmamamız gereken bir durum. 25 Şubat 2015 olarak birçok yayıncı firmanın açıkladığı tarih gitgide yaklaşıyor. Amerika kıtasında global tır uzunluğu farklıdır hepimiz bunun bilincindeyiz. Genellikle birden fazla dorse bağlantısı olan tırlar kullanılır. Buradaki haberimizde SCSSoft’un bir takım araştırmalara girdiğini kullanıcısıyla birlikte oyunun kilometre taşlarından birine yani dorse tiplerine bir ekleme yapacağını duyurmuştur.

american_truck_simulator_sehiricinede

Şehir içi Yollarda Dorseyi sağa sola takmayın Dikkat ! 🙂

Ben American Truck Simulator‘de başlangıçta olmasa bile bir sonraki DLC’de bu dorse tipinin çeşitlendirileceği kanaatindeyim. Haulin’de de karşımıza defalarca çıkmıştı ikili dorseler. Aslında oyunun başladığı kıtaya dönmesi ve bu teknolojiyle dönmesi gerçekten harikulade bir durum. Bir yol serüveninde aslında en farklı ve kendine bizleri çeken durum Amerika kıtasında kullanılan kamyonların alıştığımız düzene aykırı düzeyde güçlü ve tip olarakta farklı olması.

american_truck_simulator_ucuz

Ucuz Abi Ucuz Kormayın Hemen 🙂

Dorse uzunluklarının yanında taşıdığı yükünde fazla olması nedeniyle Amerika kıtasında kamyonlar daha güçlü üretiliyor. Mesafelerin uzunluğu ve yol üzerinde aşırı derecede benzin istasyonlarının olmaması gibi durumlarda bu tırlara birçok ek özellik ekliyor.Amerikan kıtasının en tanınan kamyon markalarıyla lisans anlaşması yapan SCSSoftware oyunun sızdırılan kapak resminde Kenworth‘e yer vermiş durumda. Birçok Amerikan tır markasının oyunda olacağını düşünüyorum. Çünkü daha önceki oyunlarında(Haulin , Long Haulvb.) birçok lisanslı marka bulunmaktaydı.

american_truck_simulator_bakimlar

Düzenli Olarak Servise Gitmeyide Unutmuyoruz Arkadaşlar 🙂

Uzun gecelerde tırımızı sağa çekip bir kahve olması verdikten sonra millerce yol yaparak gerçekçi bir tır simülasyonuyla Amerika’yı baştan keşfedebileceğimizi ve hepimizin birer Kristof Kolomb olamayabiliriz ama hepimizin hoşuna gidecek bir oyun olacağına inanıyorum bekleyelim ve görelim 🙂

Kazım Uslu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir