Euro Truck Simulator 2 Nasıl Online Oynanır ?

ETS 2 ‘yi online oynamak istiyorsanız oyunun Steam sürümüne sahip olmanız gerekmektedir. Steam üzerinden oyunu yeni aldıysanız online oynayabilmeniz için bir engel daha var malesef. Oyunu 2 saat oynamış olmanız gerekmekte aksi halde Online’a giremezsiniz.

 1. Steam sürümüne sahip değilseniz aşağıdaki bağlantıdan oyunu Steam üzerinden satın alın.

  Not: G2A gibi sitelerden Steam Cd Key şeklinde de satın alabilirsiniz..
 2. Daha sonra oyunu indirin Steam üzerinden ve 2 saat boyunca oyunda takılın. Steam kütüphanesinde oyunun üzerine geldiğinizde Oynama süreniz en az 2 Saat olmalı.
  ets2_zaman
 3. Artık Online oynayabilmeniz için herhangi bir engel kalmadı. Şimdi buraya tıklayarak online modunu indirmeniz gerekmektedir.
 4. Yukarıdaki bağlantıya tıkladıysanız sayfanın biraz altında
  download_ets2_mpDownload  bağlantısına tıklayın.
 5. Üye Olmanız istenecek. Üye olmadan multiplayer modunu indiremezsiniz.
  newuserNew bölümünde Click here yazan yere tıklıyoruz.
 6. Bu bölümde Steam bağlantısı isteyecek. Dediğimiz gibi eğer Steam üzerinden satın almadıysanız bu oyunu online oynayamazsınız.
  steam_baglantisi
  Yeşil Steam ikonuna tıklıyoruz ve Steam kullanıcı adı ve şifremizi yazıyoruz.
  steam_ets2_mp
 7. Ardından Kullanıcı adı, şifre belirlememizi isteyecek. Bu işlemide doğru yaptıktan sonra 3. Adıma geri dönüp modu indiriyoruz.
 8. Next – Next Yapıyoruz. Full Install’i seçiyoruz(ATS ve ETS 2 için) Ardından bize oyunun kurulu olduğu dizinleri soruyor. American Truck Simulator’e de sahip olmanız lazım arkadaşlar korsan alan farketmez.
 9. Daha sonra ETS 2 ‘yi belirtirken Steam nerede yüklü ise oradan Steamapps klasörü, Common klasörünün içerisindeki ETS 2 klasörünü seçiyoruz. Örn;
  E:\Program Files (x86)\STEAM\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2
 10. Ufak bir kurulumun ardından Masaüstüne gelen simgeye tıklayarak Play Euro Truck Simulator 2 Multiplayer‘a tıklıyoruz.
 11. Daha sonra Oluşturduğumuz şifre ve E-posta hesabımızı program arayüzüne giriyoruz. Aşağıdaki Server listesinden herhangi bir server’ı seçiyoruz ve giriş yapıyoruz. Profil ekranından profil seçmemiz gerekecek. Oynamak istediğimiz Profili seçiyor, daha sonra oyuna giriyoruz.
 12. Sür’e tıkladığınızda alt kısımda kırmızı yazı ile Connection Server Europa 1 gibi bir yazı yazacak. Bu yazı yazdığında Multiplayer’a bağlanmış oluyoruz.

Not: Yük alma, Garaj, Servis gibi bölgeler her türlü oyuncuya açık bölgeler olduğu için burada araçlar birbirine çarpmıyor. Bu nedenle çekinmeyiniz.

Not: Durduk yere diğer oyunculara çarpmak ban sebebidir.

Not: Europa 2 ve Europa 3 server’ında Hız sınırı , trafik gibi seçenekleri kaldırabiliyorsunuz. Fakat Europa 1’de şehir giriş ve çıkışlarında sınıra uygun olarak tır otomatikmen yavaşlıyor ve gaz yemiyor.