Ukash Nedir? Nerede Kullanılır?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Ukash Consumer Landscape® Logo RGB

Ukash Consumer Landscape® Logo RGB

Ödeme sistemleri arasında çıkan en son teknolojiyi kullanmasıyla bilinen Ukash ön ödemeli kartlar, kullanım alanları yayıldıkça kullanıcıya ihtiyacını daha da çok hissettiriyor. Bugün yurtdışında bulunan binlerce sitede yetki almış bir ödeme kanalı olan Ukash’ı ülkemizde birçok internet kullanıcısı tanıyor olsa da, yine de bu konuda bazı bilgi eksiklikleri olduğu ortada.

Ukash nedir? Nerede kullanılır? Yazımızda bu kart sisteminin ayrıntılarından ve kullanım alanlarından bahsetmek istiyoruz.

Ukash’ı ilk başta 19 haneli, sadece bu numaraları kullanarak ödeme yapabildiğiniz bir ön ödemeli sanal kart sistemi olarak tanımlamamız mümkün. Datakarti.com.tr Bu kart sayesinde önceden numaraya tanımlanmakta olan para, alışveriş yapacağınız sitenin kullanımına geçer ve siz de ödemenizi kredi kartı, banka kartı, PayPal gibi ödeme şekillerine ihtiyaç duymadan yapmış olursunuz. Bu durumun iki faydası bulunmaktadır: ilk olarak bu hesaplarınızı dışarıya açmadığı ve tek kullanımlık olduğu için oldukça güvenlidir. Dolayısıyla güvenemediğiniz site sistemlerinde, dışarıya açık bilgisayarlarda veya güvensiz ağ bağlantılarında Ukash kartı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir diğer sebep ise sizi sınırlandırmasıdır. Zaman zaman yaptığımız gereksiz harcamalar, önceden tanımlı olan paranızla alışveriş yapacağınızı bildiğiniz için kısıtlanır ve bu sayede bütçenize uygun, sadece ihtiyacınız olan hizmetleri almış olursunuz.

Ukash fiyatları, bu güvenlik özelliğinden ötürü normalden biraz daha yüksek olmaktadır. Dolayısıyla, örneğin 50 Euro’luk bir Ukash kart aldığınızda, 50 Euro’dan biraz daha fazlasını ödemeniz gerekmektedir. Ancak kartlarınızın hortumlanmasını veya kişisel bilgilerinizin ele geçirilmesini engellediğinden dolayı ödenen miktar, faydasının yanında çok daha küçük ve önemsiz kalmaktadır.

Ukash’ı yurtdışında hizmet almak istediğiniz birçok sitede kullanabileceğiniz gibi, Facebook, Skype, Neteller gibi kurumlara yaptığınız ödemelerde, bazı online oyunların oyun içi satın alımlarında da hesabınıza tanımlayabilmeniz mümkün. İletişim için tıklayınız.

Ukash Nedir? Nerede Kullanılır? İndir
Size Ait Modları kendi indirme linkleriniz ile sitemize Mod Ekle kısmından Kamyonyama'da paylaşabilirsiniz.

kazuslu

"Vardım ilim meclisine ettim ilim talep , ilim sonra gelir dediler illa edep illa edep" Yunus Emre

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir